Další Údaje o U.F.O.

17. listopadu 2008 v 16:26 | MR.X
UFO
Moderní doba UFO v podstatě nastala po druhé světové válce. Na obloze nad americkou Nebraskou zpozoroval pilot Kenneth Arnold devět zářivě světlých objektů, které se nad ním vlnitě pohybovaly. Noviny z toho poté udělaly ůlétající talíře". Zrodil se mýtus a svět psal rok 1947. Od té doby se celosvětová mánie UFO rozšířila v netušené míře. Pokud bychom chtěli z hlášených pozorování UFO vytvořit jakýsi obraz statistického průměru, pak by nám vyšel vznášející se, často i rotující kovový objekt, nebo difuzní světelný úkaz o průměru deseti až patnácti metrů. Mnohdy měl také barevná pulzující světla, dokázal se pohybovat obrovskou rychlostí a provádět bleskové manévry, jak ostatně potvrdily i radarové záznamy. Ve stále větším počtu byly také registrovány elektromagnetické fenomény i nálezy kruhovitých přistávacích ploch s ožehnutou půdou. mezi očité svědky zmíněných jevů patřili piloti, inženýři, radaroví technici, astronomové, policisté, politici i astronauti. Faktem tedy zůstává, že neminul jediný rok, kdy by ze severu i jihu, ze západu i východu našeho glóbu nepřicházely zprávy o záhadných zjěveních a nových senzačních manévrech neznámých létajících objektů. Nejlépe nám to ukáže chronologie případů těch nejneobvyklejších pozorování, únosů i kontaktů:
1947 Roswell,Nové Mexiko, USA:
Poblíž farmy se zřítil létající opbjekt. Americké vojenské letectvo dementovalo svou první zprávu, že se jedná o UFO - veskutečnosti spadl na zem meteorologický balón. Ale i tato verze byla později znovu dementována v tom smyslu, že se jednalo o balón špionážní, a roku 1997 bylo k tomu připojeno následující "odhalení": Šlo o radarové terče a gumové obaly. Badatelé v oboru UFO to dodnes popírají.
1948 Kentucky, USA:
Kontrolní věž Goodmanova letiště hlásila pozorování objektu ve tvaru disku. Kapitán Thomas Mantell měl záhadě přijít na kloub. Při pokusu o pronásledování objektu pilot se svým strojem záhadně havaroval. Oficiální verze: mantell při snaze dostihnout balón resp. Venuši přestoupil přípustnou výšku a nakonec následkem nedostatku kyslíku ztratil vládu nad strojem a zřítil se. Pravá příčina havárie je však dodnes záhadou.
1949 Montgomery, Georgia, USA:
Dva piloti společnosti Eastern Airline hlásili, že je právě "neuvěřitelnou rychlostí" minulo UFO. Setkání bylo tak těsné, že jejich DC-3 musel ostře vybočit doleva, aby se vyhnul kolizi. Pozorovatel na Robbinsově letišti potvrdil, že viděl neznámý objekt.
1950 McMinnville Oregon, USA:
Paulu Trentovi se podařilo udělat dva snímky "diskovitého létajícího objektu". Až dodnes žádná odborná analýza nezpochybnila pravost dotyčných obrázků. I podle dnešních znalostí nejsou padělkem a platí jako důkaz skutečnosti, že tehdy skutečně nad Trentovou farmou proletěl asi deset metrů velký objekt.
1951 Lubbock, Texas, USA:
Po delší dobu byly nad osadou Lubbock pozorovány formace létajících světelných úkazů. událost se podařilo zachytit na filmový pás. Oficiální verze: Hejna divokých kachen.
1952 Washington DC, USA:
Na obrazovkách třech radarových zařízení se objevilo sedm mimořádně rychlých objektů a totéž potvrdili i pozorovatelé na zemi. Vládní komuniké naproti tomu prohlásilo, že fenomén vyvolala termická porucha.
1953 West Malling, Kent, Anglie:
Britští vojenští piloti T.S. Johnson a G. Smythe startovali 3. listopadu v 10,00 dopoledne k běžnému pátracímu letu. Ve výši 6000 metrů navázali vizuální kontakt se "světlem, připomínajícím hvězdu", které se za chvíli od nich náhle obrovskou rychlostí vzdálilo. Radaroví technici celý případ potvrdili. Britské ministerstvo obrany oficiálně prohlásilo, že se jednalo o meteorologický balón, přestože sledovaný objekt měl podle údajů radaru průměr asi 120 metrů a proti úřednímu vysvětlení mluví i jeho zcela něobvyklé letové vlastnosti.
1954 Florencie, Itálie:
Přelet dvou záhadných létajících těles nad stadionem přerušil fotbalový zápas mezi Florencií a Pistoiou. 10 tisíc lidí užasle hledělo na létící tělesa na obloze, přičemž na celou Florencii se snášela podivná chlupatá vlákna. O události informovaly celostránkové zprávy po celé Itálii.
1955 Hopkinswville, Kentucky, USA:
Tři americké rodiny měly kontakt s cizími bytostmi. Langfordovi byli se svými třemi dětmi spolu s Billy Ray Taylorem a jeho ženou June na návštěvě u Elmara, Very, Johna a Alene Suttonových. Náhle byla jejich pozornost upoutána světelným paprskem, a proto se vyšli podívat ven. Tam spatřili oslnivou záři, zacházející poblíž farmy. Domnívali se, že šlo o padající meteorit, a proto se vraceli domů, ale náhle byli obklopeni jakýmisi trpasličími bytostmi. Rodinám se nakonec podařilo uprchnout na blízkou policejní stanici. Pro zmíněné setkání se dodnes nenašlo žádné rozumné vysvětlení.
1956 Paříž, Francie:
Letová služba pařížského letiště Orly zpozorovala na obrazovkách svých radarů signály dvakrát větší, než jsou obvyklé světelné body letadel. Piloti DC-3 Dakoty společnosti Air France letěli v podobném kurzu asi o 240 metrů níže než UFO. Radiový důstojník Beaupertuis dokonce objekt spatřil: "Je obrovský, má nejasné obrysy a na několika místech narudle plane." Případ byl ministerstvem pro civilní letectví oficiálně potvrzen.
1957 Vojenské letiště Edwards, Kalifornie, USA:
Dvouproudový letoun B-57 sledoval neznámý létající kotouč. Zkušebnímu pilotovi letounu Convair, který se nacházel v blízkosti, se podařilo událost vyfotografovat.
1958 ostrov Trinidade v Atlantiku, Brazílie:
Objekt UFO se 16. ledna přiblížil ke školní lodi Almirante Saldanha brazilského námořnictva. Lodnímu fotografovi Almiro Baraunovi se podařilo několik záběrů "létajícího disku", který třikrát překřížil ostrov Trinidade a provedl při tom řadu nějrůznějších leteckých manévrů. Brazilské námořnictvo snímky pdrobilo pečlivé analýze a uznalo je za pravé.
1959 Domsten, Švédsko:
Stig Rydberg a Hans Gustavsson zastavili svoje auto aby mohli prozkoumat podivné záření na blízké mýtině. Spatřili kotoučové těleso a malé bytosti, které se snažily oba muže vtáhnout do UFO. Zpětná hypnotická vazba prokázala, že Rydberg a Gustavsson nelhali. Ministerstvo vzdušné ochrany státu však odmítlo nařídit oficiální vyšetřování.
1960 Sverdlovsk, Sovětský svaz:
Poštovní letadlo AN-2P náhle zmizelo z radarových obrazovek cestou ze Sverdlovska do Kurganu a na jeho místě se objevil cizí létající objekt. Na místo byla vyslána pátrací jednotka a nakonec nalezla pohřešované letadlo na mýtině uprostřed hustě zarostlého lesa. Záhadou ovšem bylo, jak tam poštovní letoun přistál, protože místo k tomu nebylo dostatečně velké. Stroj byl zcela nepoškozený, pytle s poštou nedotčené, ale po sedmi mužích nebyla nalezena sebemenší stopa. Žádný z nich se také až dodnes neobjevil.
1961 Concorde, New Hampshire, USA:
19. září se udál jeden z nejproslulejších případů únosu ze strany UFO. Auto manželů Betty a Barney Hillových bylo náhle obklopeno záhadným světelným zdrojem. pak se ozval "elektronický impuls" a Hillovi byli zasaženi malátnou ospalostí. Když přišli zase k sobě bylo jejich auto na šedesát kilometrů od původního stanoviště. Vzpomínky manželů na události posledních dvou hodin zmizely. Od té doby také trpěli jakýmsi druhem šokového syndromu a proto vyhledali psychiatrickou pomoc. Ve stavu hypnotické zpětné vazby vyprávěli nezávisle na sobě stejný příběh: Cizí bytosti s nimi prováděly něpříjemné lékařské výzkumy. Je pozoruhodné, že přesně v době jejich únosu zaregistrovala radarová stanice na letecké základně Pease objekt UFO na obloze nad New Hampshirem.
1962 Milano, Itálie:
Malíř Gaspara de´Lamba pozoroval z okna svého domu černý bod, který se postupně zvětšoval, až se z něj vyklubal "létající talíř". De´Lamba udělal několik snímků saturnovitého létajícího tělesa, jehož průměr se odhaduje na sedm metrů.
1963 Kvang-tung, Čína:
Dopravní letadlo Li-2 bylo v říjnu na cestě z Kvang-tungu do Wuhanu po 15 minut sledováno třemi zářícími, neidentifikovatelnými létajícími objekty. Piloti během celé příhody podávali rádiem podrobné hlášení čínským leteckým úřadům. Po přistání byla posádka letadla vyslýchána na ústředí bezpečnosti letového provozu, cestující byli o události rovněž dotazováni a dostalo se jim pokynu, aby o záležitosti nemluvili.
1964 Socorro, Nové Mexiko, USA:
Policejní důstojník Lonnie Zamora se stal svědkem přistání UFO a spatřil i jeho dva neznámé cestující. Vlastní objekt popsal jako "teleso vejčitého tvaru s oranžovými a modravými plameny ve spodní části". Na místě přistání byly zjištěny otisky neznámého tělesa a sežehnutý půdní porost. Vyšetřování komise vojenského letectva potvrdilo, že Zamora je spolehlivý policejní důstojník, o jehož hodnověrnosti nelze pochybovat.
1965 Valensole, jižní Francie:
Rolník Maurice Masse odešel jako obvykle časně ráno za svou prací. Právě když se na poli chystal rozjet traktor, uslyšel nad sebou hluk. Zpočátku tomu nevěnoval pozornost, protože v místě často létaly vojenské vrtulníky. pak však spatřil asi sto metrů před sebou zvláštní těleso: bylo oválné, veliké jako běžné auto, opatřené kupolí a šesti přistávacími opěrami. Vedle stroje stály dvě postavy s obrovskými holými hlavami a zjevně si prohlížely polní vegetaci. V tu chvíli byl rolník zasažen nějakým paprskem a zcela ochromen. Po odletu tělesa s oběma ufonauty potřeboval Masse ještě dobrých 15 minut, než znovu získal kontrolu nad svým tělem.
1966 Tallahasse, Florida, USA:
Bývalý guvernér státu Florida Haydon Burns letěl s dalšími jedenácti osobami na palubě letadla Convair, když si spolu s posádkou povšiml dvou žlutavých koulí, kte¨ré jejich stroj doprovázely. Objekty letadlo opustily teprve po 65 kilometrech společného letu. Zmíněný politik později celou událost výslovně potvrdil a americké deníky obšírně informovaly o případu UFO, který tehdy vzbudil velký rozruch.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama