Další Údaje o U.F.O. pokračování

17. listopadu 2008 v 16:27 | MR.X
UFO (pokračování)
1967 Manitoba, Falcon Lake, Kanada:
Očitý svědek Steve Michalak pozoroval z bezprostřední blízkosti přistání kotoučovitého UFO. Utrpěl přitom na těle popáleniny, které si vyžádaly několikadenní pobyt v nemocnici. Ani laboratorní analýzy, ani důkladné lékařské vyšetření nedokázaly vysvětlit příčinu jeho poranění. Rozbor půdy z místa přistání ukázal zvýšenou ardioaktivitu.
1968 Madrid, Španělsko:
5. září se pouliční provoz v Madridu parkaticky zastavil - tisíce Španělů sledovaly vysoko nad halvním městem letící trojúhelníkový objekt. když se vojenské letectvo snažilo o jeho identifikaci, UFO úžasně zrychlilo svůj let a brzy se ocitlo mimo akční rádius stíhacích letadel. Případ přiměl monisterstvo vojenského letectva k výzvě občanům, aby případná nová pozorování UFO neprodleně hlásili nejbližší služebně.
1969 Darling Downs, Austrálie:
Bombardér Canberra australských vzdušných sil se nad severní částí Nového Jižního Walesu bezúspěšně snažil dostihnout stroj UFO. Stovky lidí v Koygle i podél Darling Downu sledovaly po téměř tři hodiny doutníkovité těleso. Když se letoun Canberra snažil k objektu přiblížit, neznámý létající předmět beze stopy zmizel.
1970 Sachalin, Sovětský svaz:
Vlna pozorování UFO vyvolala paniku mezi obyvatelstvem, když se noc co noc zjěvovaly "létající talíře", mnohdy i ve velkých formacích. Tvrdí se, že při pokusu o jejich pronásledování přišel záhadně o život pilot vojenské stíhačky Mig.
1971 St. Lorenzen, Štýrsko, Rakousko:
Státní zaměstnanec Rudi Nagora z Mnichova, který zde trávil dovolenou, zpozoroval spolu se svou ženou poblíž Deutschlandsbergu stříbřitý kotouč, pohybující se mezi mraky. Nagora zmíněný objekt zachytil na sérii působivých fotografií. Manželé nagorovi složili místopřísežné prohlášení, že se nejedná o manipulaci ani o pokus mystifikace. Neobvklý úkaz navíc protvrdili i další turisté a rolníci.
1972 Durban, Jižní Afrika:
Posádka letadla Boening 727 krátce před přistáním v Durbanu navázala vizuální kontakt se světelným úkazem, který tajuplně manévroval. Světelná koule se přiblížila těsně k letadlu a pak zmizela stejně záhadně, jako se objevila. Kapitán Chester Chandler i jeho druhý pilot G. Koekemoer později řekli: "Tam venku bylo něco, co si prostě neumíme vysvětlit."
1973 Pascagoula, Mississippi, USA:
Přístavní dělníci Charles Hickson a Calvin Parker právě rybařili na řece Pascagoula, když se k nim začalo blížit zvláštní modré světlo, které postupně nabývalo podoby jakési kosmické lodi. Pak spatřili tři cizí bytosti a nevysvětlitelnou silou byli vtaženi do objektu, kde je osádka lodi podrobila lékařskému vyšetření. Po skončení procedury je pak znovu vysadila na břeh. Hickson a Parker utrpěli šok a museli být převezeni do nemocnice. Později se jich vyšetřovatelé nezávisle na sobě v hypnotickém stavu vyptávali, ale oba shodně trvali na své verzi únosu posádkou UFO.
1974 Söderby, Gustavslund, Švédsko:
Švédsko bylo postiženo vlnou ufonautských únosů, které vyvolaly všeobecný strach a hrůzu. Za dva měsíce byla zaznamenána více než stovka takových případů, přičemž některé z nich dokonce v odstupu pouhých dvou hodin. V nejvíce postižené oblasti Vallentuna zřídila domobrana pozorovací službu.
1975 Snowflake, Arizona, USA:
Travis Walton byl zasažen záhdaným modravým paprskem a poté vtažen do neznámého objektu. Pět jeho dřevorubeckých kolegů potvrdilo tento neuvěřitelný případ. Walton byl několik dní nezvěstný a po návratu informoval o svém únosu ufonauty, kteří jej lékařsky vyšetřovali. Všichni svědci události obstáli při zkoušce na detektoru lži. Pozn: O tomto únosu byl natočen film s názvem Oheň v oblacích.
1976 Teherán, Írán:
Světovou pozornost vzbudil případ, který se 19. září odehrál nad teheránem. Dva stíhací letouny íránských vzdušných sil se pokusili zastavit UFO, letící mnohonásobnou rychlostí zvuku. Z "mateřské lodi" se oddělilo menší těleso a zamířilo ke stíhačce. Při snaze na neznámého vetřelce vystřelit selhala zbraňová automatika včetně rádiového spojení i celého elektrického systému na palubě letadla. Pilotům nezbylo nic jiného než uniknout střemhlavým sestupem.
1977 Wedel u Hamburku, Německo:
Walter Schilling vyfotografoval talířovité létající těleso. Fotogrametrické zkoumání ukázalo, že na místě je stín, jaký by musel vrhat asi deset metrů velký objekt ve vzdálenosti zhruba 150 metrů od očitého svědka. Skeptici však přesto pochybují o pravosti snímku a domnívají se, že jde prostě o reproduktor z auta, vržený do vzduchu ze země.
1978 Kap Otway, Austrálie:
Pilot Frederick Valentich ohlásil setkání s neznámým létajícím objektem. Podle sdělení řídící věže zůstal už pak navždy nezvěstný.
1979 provincie Hunan, Čína:
12. září bylo několi nevysvětlitelných vyýpadků proudu v městech Xuging-long a Huai-hua. Současně s tím došla početná hlášení o pozorování zářivého UFO, které se nad dotyčnými městy vznášelo a vysílalo bílé paprsky.
1980 les u Redelshamu, letecká základna Woodbridge, Suffolk, Anglie:
Dva strážní důstojníci spatřili ve vzduchu objekt, snášející se prudce mezi stromy a proto se vydali k "místu zřícení". Našli tam trojúhelníkovitý objekt o průměru zhruba 2,5 metru a výšce asi 2 metrů, který vyzařoval silné světlo. Když se oba policisté přiblížili, UFO vzlétlo a mezi stromy manévrovalo směrem k blízké farmě. Těleso při letu vyplašilo pasoucí se dobytek a poté úžasnou rychlostí zmizelo na obzoru. Setkání s UFO bylo zachycenou na zvukový pás a druhý den se na místě našly zřetelné stopy přistání neznámého tělesa. Případ byl později potvrzen i oficiálně.
1981 Moskva, Sovětský svaz:
Po několik dní bylo ruské hlavní město zasaženo vlnou UFO. 23. srpna se pak objevil nejzáhadnější úkaz. Stovky lidí jako očarovány hleděly na oblohu, kde hotová flotila 17 podivných objektů letěla přes metropoli a pté zmizela severním směrem. Došlo také k elektromagnetickým poruchám a v mnoha okenních tabulích se objevily záhadné kulaté otvory.
1982 kosmická základna Bajkonur, Sovětský svaz:
Dne 1. června se o velký rozruch postarala dvě UFO, která manévrovala v blízkosti odpalovací rampy. Když pak následující den zvláštní komise případ zkoumala, objevila podivné strukturální změny. nýty konstrukcí se uvolnily, povolily i svařované části, a rovněž popraskaly tisíce okenních tabulek v nedalekých bytech personálu základny.
1983 Millwood, New York, USA:
24. březen byl ve státě New York dnem až dosud nějvětšího výskytu UFO. Mezi 19 a 22 hodinou hlásilo více než 2000 očitých svědků pozorování zářivých objektů ve tvaru bumerangu.
1984 Danbury, New York, USA:
Stovky očitých svědků včetně meteorologů a policejních důstojníků hlásily spatření velkého, nehlučně se vznášejícího objektu s rotujícími světly.
1985 provincie Gansu, Čína:
Při letu z pekingu do paříže pozorovala posádka letadla Boening 747 nesmírně rychlé UFO, které přeťalo dráhu Boeningu takovou rychlostí, že kapitán letadla Wang Shu-ting uvažoval o nouzovém přistání. UFO s odhadovaným průměrem 10 kilometrů(!) bylo později pozorováno i v jiných zemích.
1986 Fort Yukon, Aljaška, USA:
UFO "velké jako letadlová loď" a dva menší zářivě svítící objekty provázely Boening japonských aerolinií (JAL) na jeho cestě přes Grónsko, severní kanadu a Aljašku do Japonska. Zkušený pilot jenču Terauči mluví o "saturnovité kosmické lodi", která předváděla doslova neuvěřitelné letové manévry. Terauči měl přirozeně obavy o letadlo a viděl se nucen k riskantnímu, úhybnému manévru, zatímco kontrolní stanoviště potvrdilo "neidentifikovatelné rádiové echo". Oficiální vyšetřování amerického úřadu pro letectví nevneslo do věci žedné vysvětlení úkazu.
1987 Gulf Breeze, Florida, USA:
Manželé Ed a Frances Walterovi se obrátili na veřejnost se zprávami a fotografiemi ze svých pozorování UFO. Po delší dobu bylo okolí Gulf Breeze dějištěm záhadných aktivit UFO. Na 150 svědků zmíněné případy potvrdilo, nicméně vyprávění i "fotografické důkazy" Walterových zůstávají stále sporné.
1988 Portoriko, velké Antily, USA:
Stovky svědků z více míst hlásily pozorování kruhových a trojúhelníkových létajících těles obřích rozměrů. Vojenská letadla, útočící na objekty, se s nimi podle všeho střetla, ale objekty bez sebebmenšího zvuku náhle zmizely. Případ byl oficiálními místy popřen.
1989 Belgie:
Po delší dobu byla různými svědky pozorována jedna z největších vln UFO. Belgická armáda nasadila stíhací letadla,kterým však záhadná trojúhelíková tělesa dnadno unikla.
1990 Moskva, Sovětský svaz:
Šéf generálního štábu ruské protivzdušné obrany generál Igor Malcev prohlásil, že 21. března bylo přijato více než sto zpráv o pozorování UFO. Zmíněný objekt byl svědky popsán jako "kotoučovitý útvar se dvěma velice jasnými světly na okrajích".
1991 ruská kosmická stanice Mir, oběžná dráha Země:
Kosmonauti G. M. Manakov a G. M. Strelakov v interview časopisu Rabočaja Tribuna prohlásili, že během svého pobytu na stanici pozorovali 28. září UFO.
1992 Mexico City, Mexiko:
Mnoho očitých svědků hlásilo záhadné světelné úkazy nad hlavním městem a nad mezinárodním letištěm, kde byl fenomén zachycen radarovým systémem.
1993 Velká Británie:
V celé zemi došlo k rozsáhlým pozorováním, mezi nimi i ke sledování velkého krystalovitého útvaru. Britské ministerstvo obrany to přimělo vydat příkaz k důkladnému prozkoumání všech zaregistrovaných fenoménů.
1994 La Veta, Colorado, USA:
Stejně jako již předtím v Arkansasu, Novém Mexiku i dalších státech Unie došlo k nevysvětlitelnému a hrůznému mrzačení dobytka. Zkoumání ukázalo, že řezné rány byly vedeny precizně a za přítomnosti mimořádně vysokých teplot. V bezprostřední blízkosti děsivých nálezů byla hlášena přítomnost neidentifikovatelných světel.
1995 Pennine Hills, Manchester, Anglie:
Krátce před plánovaným přistáním Boeningu 737 v Manchesteru málem došlo ke srážce s neznámým trojúhelníkovitým létajícím objektem. V následujících měsících byla oblast zasažena vlnou pozorovaných úkazů UFO.
1996 Tel Aviv, Izrael:
V lednu byla z velké části Izraele hlášena masově hlášena pozorování "zářivých vejčitých objektů", jejichž původ zůstal neobjasněn, přestože byly mnohkrát zachyceny fotoaparáty i videokamerami.
1997 Phoenix, Arizona, USA:
Od března do dubna byly na obloze nad Phoenixem tisícovkami lidí pozorovány oranžově žhnoucí koule a trojúhelníkové objekty. Případy jsou potvrzeny početnými videozáznamy.
1998 Guayaquil, Ekvádor:
21. dubna se nad hlavním stadionem ekvádorského velkoměsta Guayaquil vznášelo doutníkové UFO v době, kdy tam tisíce lidí sledovaly fotbalový zápas s FC Barcelonou. Létající objekt byl nad stadionem vidět asi deset minut. Zápas byl přerušen a operátoři televizní stanice "Canal 7" zamířili své objektivy na UFO. Natočené záběry pak stanice hned druhý den vysílala.
1999 Puerto Arenas, Chile:
Také 23. května postupovala vlna úkazů UFO nad Chile. Pilot dopravního letadla jeden z nich pozoroval po celých 30 minut. Podle zpráv zaregistrovala zářící kotouč i letová služba letiště v Puerto Natales.
2000 Sydney, Austrálie:
jako již měsíce předtím byla i 10. ledna znovu hlášena pozorování neznámých oranžových koulí nad Austrálií. Mnoho svědků v jednom předměstí Sydney sledovalo trojici jasných oranžových světel. pozorovatelé shodně prohlašují, že nejdříve pomalu letěl jeden objekt z východu na západ a krátce po něm se vynořila další dvě světla, kterás ním tvořila tojúhelníkovou formaci. letová služba na letišti v Sydney nedokázala vysvětlit, zda se v tu dobu nemohlo jednat o formaci letadel. Potud tedy malá a samozřejmě neúplná chronologie úkazů UFO. Nicméně i v dané podobě názorně ukazuje, že dnes můžeme na obloze spatřit i jiné věci než létavice, světlušky, vysoko letící balóny, letadla s rozsvícenými přistávacími světly, měsíční svit mezi mraky, hejna ptáků, Eliášův oheň, kondenzační pásy nebo polární záři. To lze jen sotva popřít. Ale můžeme z toho automaticky vyvozovat, že nás navštěvují obyvatelé nějaké vzdálené hvazdy? Jako zdroj jsem použil knihu od Reinharda Habecka 10 000 let UFO.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama